Рубрики: |
Страви
Колядування Посівання (Засівання) Вʼязання колодки Вареники |
---|---|
Населений пункт: | с. Польова, Дергачівський район, Харківська область |
Респонденти: | Бакаленко Катерина Василівна (1924), Гнєнна Парасковія Григоровна (1916), Запорожець Ганна Арсентіївна (1917), Пєтік Ольга Михайлівна (1931) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Мирослава Семенова |
Дата запису: | 27.11.1991 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Текст збирача
Утром сьомого
січня - В.Г.
ходили із звіздою. У Польовій шестикутна звізда. Хлопці співали під вікнами. Тринадцятого січня Меланки, чотирнадцятого – Новий год. Шостого вечерю несуть і колядують (кутю і узвар), співають. Сьомого колядує дітвора удень. Сіно, у сіно горщик з кутьою. «Іди, кутя на покутя». Як убирають: «Геть кутя на покутя, а узвар на базар». «Мороз, іди до нас обідати. Мороз, не морозь нашого нічого, ні хліба в полі, ні овечок у кошарі». Чотирнадцятого січня хлопчики посипали: «На щастя, на здоров’я, на Новий год, роди, Боже, пшеницю, всяку пашницю». 1 січня пироги пекли. Грають у сніжки, на санках.
На масляну варили вареники. Колодки робили: качалку, квітку до руки, до ноги.