Рубрики: |
Пахолкування
|
---|---|
Населений пункт: | с. Клюшниківка, Миргородський район, Полтавська область |
Респонденти: | Петренко Ганна Андріївна (1915) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 08.01.1991 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Це хлопчики, не баби.
Це до заутрені ще?
Да, утром, утром! В три-чотири (години – К.К.), ще поночі. Пахолкувать ходили маленькі, дорослі не ходили пахолкувать. А колядувать уже ходили після обіду ми.
Це вже молодиці? Молоді?
Ну да, молодіж. Збираються хлопці, велика бурса хлопців, зробили звізду гарну. Чим її вкрашували – хто зна, ту звізду, а всередині свічка горить, так шо оце ввечері дуже красиво видно її. Вдень – то вона всюди блищить та й все. І то, збираються і йдуть, отут Штампелівка туди за ту… Ото йдуть по хуторах. У мене мій полюбовник був, він на ціпку був, як я тепер, но він не одставав ніколи од колядників. Оце їхня бурса, йдуть на Штампелі колядувать. І наші годи, і дівніші годи – то колядували тоже мужики, хлопці.