Рубрики: |
Пилипівка (Пилипівський піст)
Досвітки |
---|---|
Населений пункт: | с. Клюшниківка, Миргородський район, Полтавська область |
Респонденти: | невідомі виконавці |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 05.01.1991 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Текст збирача
На останній день м’ясниць, перед Пилипівкою (за шість неділь до Різдва – 27.09 за новим стилем) на пущення, гуляють складку на досвітках. Перед Пилипівкою кінчаються сватьби. Тим хлопцям, що не встигли оженитися («баламутам»), чіпляли колодки – і хлопці, і дівчата, щоб поставив пляшку. Чи замість колодки зашивали гарбузових хвостів у ганчірку і пришивали ззаду до піджака. На Пилипівку є два великих свята – Введення і Миколая. А в такі маленькі празники, як, наприклад, святого Свиридона, просто не пряли: саме ходили в гості та лущили соняшник.