Рубрики: |
Облаштування оселі
|
---|---|
Населений пункт: | с. Великі Хутори, Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Осика Мотря Іванівна (1907) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 04.08.1994 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Карнизи вгорі підводили жовтенькою глиною. Ото були такі каміньчики (кольорова глина, скачана в кульку – Н.О.), а тоді каміньчики перепалювали, вони красненькі становилися. І ті каміньчики терли, один жовтенький, а другий красненький.
Як квіти малювали?
Як у вазі стояли.
А півнів не малювали?
Ні, не бачила я півнів. Шпальори робили. Наводили глиною, а тоді там цвітки робили на тій шпальорі. Раньче ж були шпальори прибивали цвітками тіки вгорі (під стелею – Н.О.).