Рубрики: |
Масляна (Масниця)
Вʼязання колодки |
---|---|
Населений пункт: | с. Клюшниківка, Миргородський район, Полтавська область |
Респонденти: | Петренко Ганна Андріївна (1915) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 02.05.1991 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Колодки в’язали: в понеділок чіпляють батькові, матері на шию або на ногу пряники, колодочку. Понеділок, вівторок пили; п’ятниця, субота – знімали колодки. У суботу перед Масляною звали зятів та гуляли. Свати приходили з печеним хлібом. Суворі порядки: невістка тільки подавала (на стіл – К.К.), а потім ховалася.