Рубрики: |
Поховально-поминальні звичаї
|
---|---|
Населений пункт: | с. Клюшниківка, Миргородський район, Полтавська область |
Респонденти: | Петренко Ганна Андріївна (1915) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 02.05.1991 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Текст збирача:
На кладовищі, як ховають жінку, дочка до хреста в’яже хустку, а як чоловіка ховають, то в’яжуть рушник. На поминки (любі), в дванадцять годин, бачать, як тухне за декілька хвилин свічка. І рівно в 12 тухне, мігає – це тінь-душа прилітає на покуть, рушник ворушиться. А через три хвилини свічка починає розгорятись.