Рубрики: |
Передвесільні обряди
Страви Весільне застілля |
---|---|
Населений пункт: | с. Гнилиця, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Виходець Катерина Іванівна (1955), Овчаренко Катерина Костянтинівна (1946), Бондарчук Марія Іванівна (1962), Галушка Олександра Данилівна (1937), Оберемко Катерина Іванівна (1967), Харченко Антоніна Станіславівна (1975), Тіщенко Любов Іванівна (1966) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, Анна Гавриленко, Н.Б. Барченко |
Дата запису: | 15.07.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Танці танцювали? Які були?
Та не сиділи цілий день не їли. Перший стіл – це холодець зразу дали, сметана, пироги. І вилазять усі танцюють, за столом співають, не їдять і їдять. А тоді за другим столом картошку дали, гаряча вже. Рибу жарену давали, а кисіль це вже за третім. Виганяйло. Кисіль і солодкі пироги якісь. Або пампушки. А мені баба Лєна розказувала, як Катерина йшла заміж на Бандурах був полудень. І того у Груні ото шо Пилипенко та дали шо холодець гарячий і кусочками чорний хліб. І більш нічого нам не дали. Ну добрий холодець. Ну гарячий холодець. І кусочками чорний хліб. Ну чьо вони нас так пришанували? Зварили тільки бульйон із мясом. Ну вони ж знали на скільки молода із дружками прийде. Проспали та й усе.