Рубрики: |
Придане (Скриня, Сундук)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Деркачівка, Недригайлівський район, Сумська область |
Респонденти: | Дігтяренко Марія Андріївна (1935), Кобзиста Марія Андріївна (1942) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, О.Д. Шевчук |
Дата запису: | 08.02.2019 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
І ото знаю, як скриню привезуть, так «Пусти, свате, в хату» (співають – В.Г.). Як десь гарно вітають може, а може так просто «Ми в свата бували, хліба-соли не видали». В молодої йде посад, а скринники везуть.
А хто віз?
Хто на свайбі оце. Більшість, хто в коровайницях було тоді ж гуляли, і скриню возили. Ті ж, не дівчата й не хлопці, а жінки ж із мужиками. Донька як Таня моя йшла заміж, повезли скриню, тепер же не влазе ж гардєроб. Давайте сокиру, шукають. А Дунька каже: «Та чи ви сумашедчі?» І шо робить отак, одвірки, ти подумай.