Рубрики: |
Післявесільні обряди
|
---|---|
Населений пункт: | с. Деркачівка, Недригайлівський район, Сумська область |
Респонденти: | Дігтяренко Марія Андріївна (1935), Кобзиста Марія Андріївна (1942) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, О.Д. Шевчук |
Дата запису: | 08.02.2019 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Перезва кончилася, тоді її розпоштують на городі.
Що це таке колосівка?
Дві четвертушки там чи вино, чи якась наливка і ото колосочки житні. Красною лєнточкою об’язані. Це ж як їдуть по молоду, у дружка глечик отой і хлібина. Вона (колосівка – В.Г.) І в молодого стоїть, і в молодої на столі. А той же їде поштує ж усю свайбу ж. Ото ж як становили на стіл, так його ж красили, підкрашене ж було. Чи наливка яка, чи може вино таке. Горілку наливали, а калиною підкрашували.