Рубрики: |
Посівання (Засівання)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Великі Хутори, Шевченківський район, Харківська область |
Респонденти: | Безніс Тетяна Михайлівна (1927) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 04.08.1994 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Під Новий год же посипають. Мужики одні ідуть дуже рано, до схід сонця. Сонце ще не зійде, вони вже йдуть посипати. Йдуть у хати і приказують шоб же родила і пшениця, і всяка пашниця, і шоб достаток був у дворі. І шоб воли водилися, і шоб коні плодилися, шоб і кури були, шоб і яйця були. Все вони приказують і посипають пшеницею, житом посипають і просом посипають шоб усе родило. А тоді ж виходять, їм дають і гроші.
Їх не садовили на поріг?
Садовили і на поріг їх і шоб дивився у хату, ногами шоб у хату, а не з хати. Садовили на поріг і приказували шоб явився жених та ще з багатої сім’ї та ще з багатим приданим.
Куди дівали зерно?
Люди змітали і давали курям.