Рубрики: |
Масляна (Масниця)
Страви |
---|---|
Населений пункт: | с. Запсілля, Сумський район, Сумська область |
Респонденти: | Гейко Любов Федорівна (1953) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 21.06.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Як Масляну справляли?
А Масляна… Оце ж Крєщєніє, тоді Масляна. Перед цим тиждень за́говини, тоді йде це Масляна, послідня неділя. Варять вареники, блини печуть, оце ж ходять, діти приходять до батьків. Як кажуть от в среду – зять до тещі, а в п'ятницю – теща до зятя на блини. Ну оце ж цілий тиждень печуть вареники. Ну чим більше оце ж вроді напечеш, пригостиш, і поїсте, і вроді більше буде благодаті в домі. І оце ж воно вже в неділю оце кончається, і в понеділок тоді починається піст. І ото піст сорок днів іде. Вже тоді нияких скоромних продуктів.
На Масляну вареники з сиром?
Да, з сиром. Ну тоді ж держали коров, сметана, сир оце, блинчики.