Рубрики: |
Пилипівка (Пилипівський піст)
Досвітки |
---|---|
Населений пункт: | с. Клюшниківка, Миргородський район, Полтавська область |
Респонденти: | невідомі виконавці |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 02.01.1992 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Текст збирача:
На останній день М’ясниць, перед Пилипівкою (26 листопада) на пущення гуляють складку на досвітках. Перед постом кінчаються весілля і тим хлопцям, що не встигли оженитися – «баламутам», чіпляли дерев’яну колодку, щоб ставили горілку. Ще замість колодки зашивали у ганчірку гарбузових хвостів і непомітно вішали ззаду до піджака, щоб торохтіли. На Пилипівку є два великих свята – Введення і Миколая. А в такі маленькі празники, як, наприклад, святого Свиридона, просто не пряли: саме ходили в гості та лущили соняшник.