Рубрики: |
Різдвяний день (Тіки-притіки)
Підготовка до Різдвяних святок Ворожіння на Катерини |
---|---|
Населений пункт: | с. Клюшниківка, Миргородський район, Полтавська область |
Респонденти: | невідомі виконавці |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 02.01.1992 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
На Катерини (7 грудня) дівчата шукають в садочку вишневу гілочку з такою кількістю бруньок, скільки й дівчат, помічають кожна собі бруньку кольоровою ниточкою; ставлять гілку у воду на покуть – ворожать на долю: якщо чиясь брунька не зацвіте до Різдва, то вона вмре на цей рік.
За два тижні перед Різдвом дівчата припиняють прядіння, ховають прядки та все знаряддя на горіще; вже тільки збираються гуляти на вечорниці. Після святок їх вносять в хату на «той день, що Різдво» і з наступної ночі починають прясти.