Рубрики: |
Сорок святих
Випічка |
---|---|
Населений пункт: | с. Запсілля, Сумський район, Сумська область |
Респонденти: | Гейко Любов Федорівна (1953) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 21.06.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Двадцять другого марта. Сорок святих. Хто «Соро́ки» звав. Ну в нас «сороки» якось не звали, Сорок Святих. А так ще звуть «Соро́ки» його. Старалися всігда витянуть картошку на посєв, на Сорок Святих. Ну собирали воду, вона уже з криш тече. Щиталося, шо це цілюща вода.
Що готували?
На Сорок Святих жайворонки пекли. На Сорок Святих. … Я навчилась якось так, показали. А так скручуєш, а тоді зав'язуєш узличком. З перцю глазки, дзьобик так трошки придавлюєш.
Не важливо, скільки їх?
Скільки напекли. То обично ж кажуть, треба сорок вареників зварить, чи сорок жайворонків. Ну скільки, символічно.