Рубрики: |
Перейма
|
---|---|
Населений пункт: | с. Лантратівка, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Бублик Катерина Миколаївна (1940), Сидоренко Тетяна Дмитрівна (1949), Луцик Олена Петрівна (1944) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, Л. Чорна, Е.А. Кварта |
Дата запису: | 04.12.2018 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
От поїзд приїхав, вони повинні могорич дать, шоб зайти?
Да. Як по молоду поїзд приїжджає. Допустім із Нестерівщини по мене приїжджав Павло, то требували хлопці могорич. А вони привезли тільки три літри. А хлопці затребували десять. А ті сердяться ж, шо три літри. Ну там бідненько жили, може й не було ж і все. Мати моя вийшла: «Шо, водки не хвата? Скільки? Відро? Я щас вам винесу». Там же хлопці бояри кажуть: «Ми поїдемо додому». Кіньми ж приїхали. В цей день тута бояри молоді стояли, хлопці. Хлопці, які оддавали дівчину. Ну з другого села приїхали бояри, а наші парубки требували за свою дівку могорич. І: «Десять літрів». А ті: «Та ви шо». Багато та сьо та то. Хлопці забирають і йдуть собі десь у когось, шукають закуску, їх то не гукали.