Рубрики: |
Зустріч у сватів
|
---|---|
Населений пункт: | с. Лантратівка, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Бублик Катерина Миколаївна (1940), Сидоренко Тетяна Дмитрівна (1949), Луцик Олена Петрівна (1944) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко, Л. Чорна, Е.А. Кварта |
Дата запису: | 04.12.2018 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Мати ви кажете не благословляла їх вдвох
Ні, вдвох не благословляла. Під руки їй давали хліба. Одну хлібину під одну руку, другу під другу. І благословення, брала ж благословення. Сідали в ланці чи куди. А тоді той хліб виймали, вона не їхала в ланцях із хлібом. А як приїхали ж до свекрухи, то віддавла свекрусі хліб і каже: «Візьміть цей хліб і калину, а мене прийміть, як рідну дитину». Ну ізійшла там чи з машини, чи з того, хліб же (віддала – В.Г.). а тоді вдох ідуть до порога, на порозі стоять батько й мати зустрічають, і вони обоє, молодий і молода, тричі кланяються. І мати й батько запрошують до хати. І вона ж каже, шо «Прийміть мене, як рідну дитину». У матері рушник, хлібина на рушниці і запрошують до хати. А в батька я не знаю, шо. Мабуть, графин з водкою.