Рубрики: |
Голодний святвечір (вечір Водосвяття)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Клюшниківка, Миргородський район, Полтавська область |
Респонденти: | невідомі виконавці |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 02.01.1992 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Текст збирача:
18 січня – Голодний Святвечір. Цей, по-іншому, Другий Святвечір, такий же пісний, як і перший. Різниця тільки в тому, що піст в цей день ще суворіший. Не можна їсти навіть і риби, в тільки самі овочеві страви. Через те і зветься Святвечір Голодним. У кутю, що, як і завжди на святках, стоїть в горщику на покуті, встромляють зроблені з соломи невеличкі хрестики – символи Господнього хрещення у Йордані.