Рубрики: |
Проводи (Гробки)
|
---|---|
Населений пункт: | с. Клюшниківка, Миргородський район, Полтавська область |
Респонденти: | невідомі виконавці |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 02.01.1992 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Текст збирача:
Понеділок після Дарної неділі зветься провідним. Все село, від мала до велика, зранку рушає на кладовище, до роду. Несуть їжу – печуть сорок коржиків - кладуть на гробки, а потім пригощають знайомих. Батюшка з півчою обходе кладовище з кадилом. Люди пильнували, щоб їжа на гробках дісталася або дітям, або пташкам окрім ворон (бо це «нечиста птиця»). Повернувшись додому, поспішали посадити баштан – тоді врожай буде рясний.