Рубрики: |
Пришивання квітки
|
---|---|
Населений пункт: | с. Шелудьківка, Зміївський район, Харківська область |
Респонденти: | Баранчик Ганна Захарівна (~1925), Павленко Марія Данилівна (1930), Ващенко Ганна Іванівна (1929), Ткачова Олександра Федорівна (1935) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський, Олена Балака, Мирослава Семенова |
Дата запису: | 01.06.1991 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Після цього, після «помирилися», одріза вінок, так?
Ага. Вона встає, та й каже: «Старосте, пане підстаросте, розрішіть у молодої вінок узяти, а молодому пришити». «Бог благословить». Другий раз просе, отвічають, і третій раз. І ото вона відріза ж віночок. Тарілка стоїть на столі. Як дарили ж ото гроші, вона так тарілку пусту й поставила. Тоді ж оцей віночок відрізали. Вона кладе на тарілку цей віночок і бояринові подає під стіл. І боярин, шоб так же старається, шоб він… Ну той і картуз же кладе він на тарілку. Узяв боярин вінок, віддав оцій, шо пришиває. Картуз у молодого взяв. Пришила ця віночок. І дає бояриному, боярин подає дружці, тоді дружка раз, і другий раз, і третій раз ото ж подає. А тоді вже ото пришили ж той і віддали тоді молодому.