Рубрики: |
Весільні дари
|
---|---|
Населений пункт: | с. Шелудьківка, Зміївський район, Харківська область |
Респонденти: | Баранчик Ганна Захарівна (~1925), Ващенко Ганна Іванівна (1929), Павленко Марія Данилівна (1930), Ткачова Олександра Федорівна (1935) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський, Олена Балака, Мирослава Семенова |
Дата запису: | 01.06.1991 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Тоді дають ті, приносе там чи мати, чи хто, подають з другої комнати тарілку дружці. Та дружка бере тарілку, встає на ноги й каже: «Старости, пане підстарости, благословіть молодій скинуться на підкови». Другий раз і третій раз. І встають і всі на тарілку ж ото кидають. І родичі, і…
Це поки що свої кидають?
Поки свої. Дівчатка там, свої рідня. Покидали це. Тоді бере дружка молодої носовик, у носовик ці гроші висипає, з’язує і молодій віддає. І тарілку пусту ставе на стіл.