Рубрики: |
Зустріч молодого в хаті молодої
|
---|---|
Населений пункт: | с. Шелудьківка, Зміївський район, Харківська область |
Респонденти: | Баранчик Ганна Захарівна (~1925), Ващенко Ганна Іванівна (1929), Павленко Марія Данилівна (1930), Ткачова Олександра Федорівна (1935) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський, Олена Балака, Мирослава Семенова |
Дата запису: | 01.06.1991 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
А як зустрічають молодого?
Ну ото ж ми співали «Як тупнули воронії коні». Тоді іде батько й мати. Беруть тарілку, на тарілку два там пиріжки, чи скільки, і водки, і дві чарки. Чи дві, чи чотирі. Виходят, і зразу ж виходят. Мати перва підходе ж до зятя зразу ж. Приклонилась, поцілувала. Тоді всих остальних – свашок, світилок. Тоді батько. Тоді наливають по рюмці. В одній рюмці – овес. Це молодому. Це молодому. Налила теща молодому рюмку. Він тільки до рота – і через голову. Вилив цю з вівсом. Другу наливає – він випив. Тоді ж налива бояринові, свашкам, світилкам біля порога.