Рубрики: |
Ворожіння на Різдвяні святки
Запрошення Мороза на вечерю Вечірники Колядування |
---|---|
Населений пункт: | с. Другий Лиман, Дворічанський район, Харківська область |
Респонденти: | Звонник Надія Федотівна (невід.) |
Збирачі: | Галина Лук'янець |
Дата запису: | 01.06.1992 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Текст збирача.
Пекли пироги, варили кутю (ячмінь або пшениця), хазяйки ставили на покутя, клали туди сіно. Діти на порігу, коли кутю несуть на покуть. Діти носили вечерю: кутю, узвар. Колядували на перший день увечері, сьомого (січня – В.Г.). «Мороз, мороз, вечеряти, не поморозь» – кричали діти у трубу. Ворожили. Курей зносили, петуха: води нап’ється – п’яниця буде. Ходили в церкву, свічки, лампадки (палять – В.Г.), а потім сідають за стіл. Зірка: кругла, горіла свічка, в середині образочок. Дівчата ходили колядувати. Як посівали, то саджали дітей на поріг.