Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини

Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.

Шукати розповіді

Випадкова Розповідь

Гарну цибулинку беруть

с. Оскіл, Ізюмський район, Харківська область
Розповіла Приходько Наталія Петрівна (1926) у 2002 році

Гарну цибулинку беруть (розрізали пополам 6 цибулин – Н.О.), а тоді туди солі насипають. Яка пусте сок і місяць по місяцю, яка цибулинка пусте сок, значіть то буде дощовий місяць, а яка не пусте – з..

читати далі

Місця запису

Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.

Пошук та рубрикатор
Рубрикатор

  • На вечорницях ми шиєм, рукавця вишивали

    с. Мельникове, Валківський район

    (На вечорницях, на досвітках – В.О.) ми шиєм, рукавця вишивали, а в суботу і увесь тиждень прядемо. «Ідіть, - мама каже, - ідіть к Барану в суботу, побудьте недовго!» Пішли ми шити. А там (з нами – В...

  • Перед Різдвом вечерю носили

    с. Мельникове, Валківський район

    Перед Різдвом вечерю носили. Багатий вечір самий перший. Наварять куті, рано ставлять її на покуть. І заставлять нас, щоб ми квохтали. Ми ходимо рачки: «Кво-кво!» Щоб раньше квочки заквохтали. І дожид..

  • Перед Новим Годом ходили, щедрували

    с. Мельникове, Валківський район

    Перед Новим Годом ходили, щедрували. Щедрівка називалося:Щедрівочка щедрувала, до віконця припадала,Щедрий вечір, добрий вечір,Добрим людям на весь вечір!Просилися щедрувати. Як підійде (одна – В.О) п..