Рубрики: |
Відьми
|
---|---|
Населений пункт: | с. Куземин, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Бідна Марія Лаврентіївна (1918) |
Збирачі: | Дмитро Лебединський, Олена Балака |
Дата запису: | 01.10.1991 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Отам на Подолі була тоже відьма. А чого це вони її... Ага, клубком котилася ота відьма Пелепутька…Вона ото ґальдувала (колдувала, чарувала – К.К.), шептала, оце оці відьми вони за все беруться. І помогало. Помогало. Ото як... хоч ото шепче – то у кого шо болить, то поможе, хоче ото, якась хоче чоловіка отнять у жінки – однаково поможе. Но тіки воно не на віки робиться, кажуть. Зробе, но не на віки. Все равно він її покине. Ото все ті відьми, то все ті калдовники.
Ну і шо з клубком було?
А хто зна. Покотився той клубок, там же видно корови були на лузі. А того ж клубка ніхто не зачепе, бо його й не зачепиш, він отскоче всьо равно ж, його і не возьмеш у руки.