Рубрики: |
Нечиста сила
|
---|---|
Населений пункт: | с. Шелудьківка, Зміївський район, Харківська область |
Респонденти: | Товстокора Марія Михайлівна (1916), Товстокорий Йосип Сергійович (1916) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський, Олена Балака, Мирослава Семенова |
Дата запису: | 01.06.1991 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
На весілля. І коли серед ночі, а гуляли довго, і до двох часов, до трьох, п’ють, гуляють. Не хватило огірків. І послали невістку в погріб. Погріба були ямою. Полізла в погріб і набира. Стала набирать огірки. А тут їй д’яволи причепили до чого там за шию, і ножами кожу обрізають їй всю. Вона ж зомліла. І ріж кожу. Тут ждуть-ждуть, ждуть-ждуть, і обдирають її. Немає. Та шо такоє? Виходять до погріба: «Та Одарко, де ти там? Ти скоро там? Ти скоро там набереш?» А там отвічають: «Та ми скоро додерем, ми додираєм», – каже. Туди ввійшла в хату: «Ой йой йо, так отак». Пішли тоді, нема ніде нікого а кожа обідрана вся, обірвана вся вона уже кончилась. Біз божого благословення нікуди ніззя.