Рубрики: |
Господарські традиції
Напої |
---|---|
Населений пункт: | с. Куземин, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | Борківець Варвара Петрівна (1912) |
Збирачі: | Дмитро Лебединський, Олена Балака |
Дата запису: | 09.10.1991 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Текст збирача.
Березовий сік беруть, як земля відтане, як дерево на сонці – то краще біжить. Як тільки починають розвиватися буруньки, вже буде сік кислий. З бузини гілочку просверлюють до м’якої, виходе трубочка, сверлять косо дірочку в березі, сантиметрів два-три, вставляють трубку, обмотують бинтом і ставлять банку, покриту марлею удвоє. Брати можна тільки з товстої берези, а якщо з тонкої, то погано ростиме. Набігає приблизно три-чотири літри.