Рубрики: |
Страви
Випічка Жайворонки (сороки, бублики) Хрести |
---|---|
Населений пункт: | с. Дунайка, Грайворонський район, Бєлгородська область |
Респонденти: | Близнюк Зінаїда Романівна (1940) |
Збирачі: | Галина Лук'янець |
Дата запису: | 29.07.2007 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Птичка печеться як. Розкачуєш кісто таке довгеньке, тоді отак одрізаєш третю часть, кладеш на цю, і отак і сюда. А потом отак ножиком дєлаєш крильця й хвостик. А головка вона ж так і є з дзьобиком, як прорізав. І кладеш дві калининки – це глазки. Бува ще й маком присипеш.
Це з прісного тіста в вас робилися?
Нє, на дрожжьовому. Ну в нас бабушка (тоді сахарю не так то було) варила буряки, на солодушки. Та ще із калиною ото перемішає. Прямо в кісто калини. Щас же ізюм сипем. А тоді ж – калину. Варять її у солодушкі, вона хароша, тільки шо кісточка. А так вареники варили з калиною оце. На середохрестя печуть… хрести пекла бабушка, тоже ж отак. Просто хрест.