Рубрики: |
Розповіді
Страви Випічка |
---|---|
Населений пункт: | с. Лиман, Зміївський район, Харківська область |
Респонденти: | Горобець П.П. (1929), Кравченко Любов Валентинівна (1958) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 05.05.2018 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Варили куліш, капусту, мундири, сало обізатєльно, риба це обізатєльно. На Дристуні сама найлуччя риба була (озеро, в радянський час Світличне – Н.О.). Озеро не велике, а хтось йому ймення таке дав. Лиман і вижив рибою. Оце і голодовки були. А вона отака, а така жирна, добра. От наче колюча. Чистити колюча. З риби варили «Голій борщ». Надворі варили. Казан чи чавун, чи загоді зварять у хаті, а тоді на вулицю повиносят. Вареники варили, пироги пекли обізатєльно. Пироги з капустою, з картошкою. «Голій борщ» – кріп був як обично, цибулька маленька не різана, риба. Кислили буряковим квасом (без буряків). Рибу разну кидали: і карась, і щупеля (щуки – Н.О.), і пліточки. Побільше кидати риби – добрішій борщ буде. Гірчили гірким перцем, листя лаврове кидали.