Рубрики: |
Суспільні обряди та звичаї
Примовки Весільна неділя Випічка Весільні хліби Запрошення на весілля (Кликання) |
---|---|
Населений пункт: | с. Лиман, Зміївський район, Харківська область |
Респонденти: | Тищенко Євдокія Яківна (1937), Скрипка Раїса Антонівна (1936), Корнієнко Ольга Іванівна (1966) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 05.05.2018 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Шишки начинали ліпити з п’ятниці. Шишки ліпили ті, шо з чоловіками живуть. Діжу ж носити, чотри чоловіки діжу носять, удовиця не носила діжу. Коли носять діжу, їм підносять по чарці. І оце ж поки вони по чарці випили, а піч простудили. На діжу зверху кладуть шишку і п’ятак, і хто перший випив і хватає п’ятак на щастя. Коровай ліпили так: хлібина кругленька, а тоді робили пташечки маленькі і тоді клали головами вниз, головка шоб була в центр. І отак головка до головки, казали: «На чужий коровай рот не роздівляй». А ми ж ходили, як вспомню, попід вікна, співали, танцювали у дворі. Повен двір було людей. А шишки тоже так ліпили, тіки менші пташечки, пташки 4 саджали на шишку. Пампушки ліпили, а тоді на пампушку сажали птичичок. Батькам нічого не випікали. Молода з своїми дружками ходе по селі скликає родичів, а молодий своїх. Приходят і кажуть: «Кликали батько, кликали мати до нас на весілля».
В неділлю вже ж свальбу грали. Платки вішали бабам, а матерію мужикам, всім мужикам вішали хто на свальбі був, а особенно сватам. Жінкам всім вішали, двадцять душ бабів, тридцять душ бабів, всім вішали.