Рубрики: |
Страви
"Чесність" молодої |
---|---|
Населений пункт: | с. Чорноглазівка, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Токар Лідія Іванівна (1929), Вдовиченко Поліна Андріївна (1927) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 21.07.2001 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Як визначали чесність молодої?
Коли молода чесна, то на другий день свальби на гільце в’яжуть красні лєнти і несуть до батьків молодої. По селу ідуть, співають, витанцьовують. Сваху на тачанки везуть. Виражають те, шо вона чесна, красні лєнти і несуть до батьків. Коли молода не чесна, не несли гільця красного, а ворота дьогтьом обмазували. І позор батькам був. Батькам молодої надівали хомути і вели по вулиці. На свальбі варили обізатєльно капусняк.