Рубрики: |
Домовики
|
---|---|
Населений пункт: | с. Чорноглазівка, Золочівський район, Харківська область |
Респонденти: | Токар Лідія Іванівна (1929), Вдовиченко Поліна Андріївна (1927) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 21.07.2001 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Коли домовий любе хазяїна, він ніколи вреда не зробе. А коли не любе, то може і душити ноччю. У кожній хаті є домовик. Мене домовик душив перед весіллям. Я злякалася, розказую бабусі, а вона каже: Та то видуше з хати – заміж віддамо. Я в тій хаті жила, сім’я була, діти повиростали, роз’їхалися, чоловік умер, сама осталася, так мене домовий двічі душив. Піду до мами, розказую. Та то, мабуть, прийдеш сюди жити. Та так оце і прийшла до мами жити, а хату бросила свою.