Рубрики: |
Страви
Вареники |
---|---|
Населений пункт: | смт Малинівка, Чугуївський район, Харківська область |
Респонденти: | Удочкіна Раїса Олексіївна (1940) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 03.02.2019 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
На Масляну варили, вареники, млинці пекли?
Вареники варили, млинці пекли, хто з сметаною (їли – Н.О.), хто з варенням, хто з чим їв оце на Масляну.
А вареники з чим варили?
Тоже варили з усим вареники, ну більше варили з творогом. Так як Масляна, варили з творогом, сметана.
А творог збирали?
Збирали. Щас же коров нема, а раньче збирали люди творог, засалювали. Більше варили з сольоним творогом вареники. Ну хто з свіжим, а більше з сольоним варили вареники.
Откидають творог, а тоді сіллю посипають?
Да, откидають. Оце молоко закисне, його підігрівають, а тоді його солють те молоко по вкусу, а тоді в марлічку воно зціжується, здавлюється і грудочка творогу і ото воно сольоне. А тоді його розминають, воно само розкришується. І продавали його на кіло, бо він не держався сольоний творог. Це такий держиться, а той не держався.
У діжечку складали?
Хто в діжечку, хто в макітру, хто у відро маліроване, ну більше робили у макітру та у діжечках робили. Тоді ж нікому було його счітай і продавати, це хто там возив на Харків. А ми роздавали, на Паску, на Масляну мама роздають молоко людім.
Як масло збирали?
А масло мама заставляли колотити в бутилках. Колотили, збивали, а тоді виливають, і с тієї води, вона ж хароша, варили каші, куліші варили. А масло промивають.
А масло зберігали?
Зберігали, тоже у макітрах зберігали масло. Тоді ж холодільників не було, засолювали і зберігали масло.