Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини

Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.

Шукати розповіді

Випадкова Розповідь

​Ну… наламаєм осички

с. Терни, Лубенський район, Полтавська область
Розповіла Карпова Марія Федорівна (1919) у 1990 році

Ну… наламаєм осички, ставим на воротях. Потом у Сухий четвер знімаєм його і десь заховаєм. Потом, як заколем кабана, вивертаєм ним ковбаски і цей дубчик спрятаєм, аж поки садить насіння, соняшник. Тод..

читати далі

Місця запису

Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.

Пошук та рубрикатор
Рубрикатор

  • На Масляну в основному ходили жінки

    смт Малинівка, Чугуївський район

    Як у вас святкували Масляну? На Масляну в основному ходили жінки до корчми гуляти. В’язали колодки. Приходили до молодих дівчат і хлопців, в основному до хлопців, жінки в’язали колодку, той хто не ж..

  • ​В понеділок полоскали тільки

    смт Малинівка, Чугуївський район

    В понеділок полоскали тільки горілкою рот мужики. Це вже був жилавий понеділок, баби по хатах не ходили. У цей день наступав строгий піст, їли тільки хліб і воду. А як були дуже богомольні, даже й вод..

  • ​Село Малинівка складається

    смт Малинівка, Чугуївський район

    Село Малинівка складається із 13 сотень, а 14 сотня – це могилки. Сотні пішли із 1862 року, кажуть, тоді Катерина Друга, коли вже Малинівка організувалась, і вона два рази згоріла. Один раз від іскри ..

  • Це ж церковний празник.

    смт Малинівка, Чугуївський район

    Як у вас святкували Зелену неділю? Це ж церковний празник. Усі йшли в церкву, уквітчували двори, у хаті уквітчували. Празнували люди за двором, сусіди, співали за двором, і ми з ними вчилися співати..

  • Були. Були, ну вони вже померли.

    смт Малинівка, Чугуївський район

    А у вас у Малинівці були відьми? Були. Були, ну вони вже померли. У мене брат старший на год од мене був, ходив на вулицю, а ми довго не хрещені були. Міні вже було шишнадцять год, а йому було сімна..