Рубрики: |
Випічка
Жиляний (Жилавий) понеділок |
---|---|
Населений пункт: | с. Оскіл, Ізюмський район, Харківська область |
Респонденти: | Заболоцька Марія Пантеліївна (1914), Приходько Наталія Петрівна (1926) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 09.07.2002 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Перший день (Великого – Н.О.) посту називався «жилявий понеділок». У понеділок ніззя ходити жінкам (по хатах – Н.О.). На первій день посту чоловік першим должин зайти у хату. Якшо не чоловік, то заводили собаку, або півня (Заболоцька Марія Пантелеївна).
З хроном їли коржики. А так нічого не робили, шити ніззя було. Натирають хрін і примащують хроном (коржики – Н.О.). У цей день ніззя жінкам заходити в хату (Приходько Наталія Петрівна).