Рубрики: |
Страви
Купальські розваги |
---|---|
Населений пункт: | с. Оскіл, Ізюмський район, Харківська область |
Респонденти: | Рєзнік Фросина Максимівна (1921) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 09.07.2002 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
А ягоди ж були понад заборами, вишні. Поробимо смикалки, це в дєтстві, може годів п'ять, шість, сім нам було. Тоді ото надьоргаємо тими смикалками ягід. У бутилочку накидаємо ягід, мариноньку (так тут називали напій із ягід вишні – Н.О.) робили, і тоді отуди сахарьку і ходим товчемо по вулицям. Та ще беремо надьоргаємо.
З чого робили смикалку?
З очерету. Оце отак очеретинка, а тоді оце в неї як сучечок, а тоді береш од сучечка ножичком розщепляєш маненькими полосочками. А туди затягаєш полосочку із палички, вона отак розщіпляється. А палка з очеретини довга і ото береш, дьоргниш, туди ягодинка зайде, дьоргниш і в бутилочку.