Рубрики: |
Михайлове чудо
Воздвиження (Здвиження) Народні вірування Розповіді суспільні |
---|---|
Населений пункт: | с. Студенок, Ізюмський район, Харківська область |
Респонденти: | Морковіна Раїса Радивонівна (1929), Лобко Віра Радивонівна (1924), Горкуненко Ніна Іванівна (1925) |
Збирачі: | Наталія Олійник |
Дата запису: | 03.07.2002 |
Транскриптори: | Наталія Олійник |
Це було на Михайлове Чудо. Жив у нас по ту сторону Дінця дядько і йде волочити, а йому й кажуть: “Де ти йдеш? Михайлове ж чудо!” А він каже: “От як заволочу, ото й буде Михайлове чудо!” На полі він чи підіймав її (борону – Н.О.), вона як сіла і цілий день він проходив, борона висіла на ньому, і він не міг нічого зробити, поки люди не зняли. Одна жінка білила около, а сусідка йде і каже: “Та що ти робиш? Сьогодні ж Михайлове чудо!” А вона: “Та ну шо ж”. Тіки сусідка відійшла, а та полетіла (упала – Н.О.).
На Воздвиження гадюки злазяться. У ліс не розрішають іти.