Рубрики: |
Маковія
Випічка Маківники (шулики) |
---|---|
Населений пункт: | с. Хвощова, Охтирський район, Сумська область |
Респонденти: | А́ндрух Віра Федосіївна (1938) |
Збирачі: | Вікторія Гавриленко |
Дата запису: | 31.07.2021 |
Транскриптори: | Вікторія Гавриленко |
Святкували: пекли коржі, мняли мак, мед купували. Є такі люди, шо собіралися гуртом, родичі. Чи пообідали там, чи повечеряли, поспівали, покричали, маку наїлися, коржів наїлися. Як коржі робили: мука, кислим (молоком – В.Г.) замішували, випікали, на сковородках такі пекли коржі кругленькі. А тоді ламали. Поламали – у миску, туди маку, меду наколотили. По чарці-по дві.
Чи святили мак?
Ну, у нас (у Хвощовій – В.Г.) церкви не було, так ніхто його не святив.