Рубрики: |
Нечиста сила
|
---|---|
Населений пункт: | с. Крячківка, Пирятинський район, Полтавська область |
Респонденти: | Левада Ганна Микитівна (1912) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 04.01.1991 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Ішла паску святить, і тут в долину зайшла, в глибоку долину зайшла. Уже йдуть з пасками – а вона в долині! Тоді вже ж побачила людей і повернулась додому, отак. Обмарювало. Дак хто зна, шо воно за долина? …
І по той бік, та по той бік було та поле, там скирди. Пошла взяла два матузки, думаю: чотири охапки положу, значить на оцю сторону, на оцю в’язочку, на другу. Коли бачу – коні! Ох Господи! Я за ту в’язку, втаскала в той, у це ж… болото. Тоді ж цю покинула, за другую (в’язку – К.К.)… Ту підняла, чотири охапки в болото. Тоді знову… чую, беру переносю ж у друге місто, щоб на отой же ж попасти, грейдер. І цюю несла, і другу взяла, і цюю пронесла, а тоді вже не знаю куди, сіла на в’язку й сижу. Ну не вийду нікуди й все. І сосна пахне, і деревина в’яне димом, он яке було болото! Не було деревини, отаке було товсте і просто болото і все. І не вийду, до трьох часов ходила в болоті. Обмарює як!..