Рубрики: |
Досвітки
Відьми |
---|---|
Населений пункт: | с. Клюшниківка, Миргородський район, Полтавська область |
Респонденти: | Петренко Ганна Андріївна (1915) |
Збирачі: | Галина Лук'янець, Дмитро Лебединський |
Дата запису: | 02.01.1992 |
Транскриптори: | Катерина Курдіновська |
Ну, я ж вам розказую, шо були досвітки. В одних людей досвітки були. І туди ходила... Казали на одну, значить, женщину, шо вона відьма. І ції женщини дочка ходила на ці досвітки. І ось вони до дванадцяти догуляли якоїсь ночі, дивляться – кішка сплигнула на вікно. Сплигнула на вікно і треться по шибках. Та й хлопці кричали: “Дзусь!”. Прогонили. Не йде, витріщить очі і дивиться ж у вікно.
А якого кольору була кошка?
Біла. Біла кішка. Тоді отож прогонили, прогонили – не слухається, лазить по шибках. А ця ж Уляна підходить і каже: “Ось підождіть, а я прожену”. Підходить, накричала на неї, вона зразу й скочила. Скочила й не стало. І тоді вже полностю начали казать, шо мати в тебе відьма. Бо ніхто не прогнав, а ти таки її прогнала. Вона засміється й всьо.