Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини
Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.
Шукати розповіді![](/img/articles/main_1.jpg)
![](/img/articles/main_2_2.jpg)
Як шукати
Випадкова Розповідь
У п’ятницю печуть хліб, калачі, роблять теремок
У який день пекли обрядові хліби? У п’ятницю печуть хліб, калачі. Як прикрашали коровай? Коровай уквітчаний канхветами, калиною. На коровай з тіста ліпили пташечки, як палець, треба, шоб пташечки ..
![](img/articles/main_3.jpg)
Місця запису
Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.
Пошук та рубрикатор
Рубрикатор
-
Ну скільки нас, ну десять дванадцять чоловік
смт Дворічна, Дворічанський районНу скільки нас, ну десять дванадцять чоловік, скільки було. Як вони становляться? Ну як становляться? Ті, шо б’ють, стають тут же ж, на цьому місці. А ті, шо в поле йдуть, ті становляться там по пол..