Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини
Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.
Шукати розповідіЯк шукати
Випадкова Розповідь
Хлопець гуляв з дівчиною
Хлопець гуляв з дівчиною, а брати не схотів, бросив. А мати тієї дівчини була відьма і зробила так, що поїзд (весільний – Н.О.) розбігся собаками (коли парубок одружувався з іншою – Н.О.). А люди, хто..
Місця запису
Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.
Пошук та рубрикатор
Рубрикатор
-
Які були старі елементи весілля
с. Слобідка, Краснокутський районЯкі були старі елементи весілля? Шо все-таки робили? Короваї ж робили, правильно? Коровай да, робили. Це ви казали, що дивень в вас робили? Да, на кухолі… Хто це в нас носив, боярин? Чи дружко? Др..
-
Як ходили запрошувати на свайбу
с. Слобідка, Краснокутський районЯк запрошували ото на свайбу, перед тим днем ходили хто? Жених і нівєста чи дружки? Шо “просив я, просив…”? Ходила молода із дружкою. Дівчата тіки ходили. Ага, удвох вони ходили, да? Як вони наряже..
-
Що робили перед весіллям
с. Слобідка, Краснокутський районА це в вас гільце робили перед весіллям? Робили гільце. Коли? Оце тоже перед цим? Перед свайбою ж оце роблять гільце, а тоді, як ото ж печуть короваї, тоді й гільце ж роблять. А гільце дружки роб..
-
Ну це перед весіллям короваї пекли
с. Слобідка, Краснокутський районНу це перед весіллям короваї пекли, оцей дивень пекли, да, як шишку? Ну да, да, да, короваї… Коровай же пекла жінка така, яка замужня, яка не розведена. І шишки тоже пекли тіки жінки… Тих, шо розвед..
-
А як от весілля проходило?
с. Слобідка, Краснокутський районНу спекли коровай, зробили гільце… А як от весілля проходило? От те, що ви ще бачили? Викупи ж були? Вони й зараз ще є, да? Викупи були і тоді… Як молоду за стіл сажали? Якісь були там примхи? Ну ..