Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини
Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.
Шукати розповіді![](/img/articles/main_1.jpg)
![](/img/articles/main_2_2.jpg)
Як шукати
Випадкова Розповідь
У суботу до молодої приходили
У суботу до молодої приходили дівчата-дружки, в’язали гільце. А гільце таке з сосни було, як йолка, і цвіти нав’язували, разні цвіточки, там такі лєнточки. А тоді з калини в’язали квітку вгорі. І кві..
![](img/articles/main_3.jpg)
Місця запису
Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.
Пошук та рубрикатор
Рубрикатор
-
Копирстка кладеться в ямочку
с. Кутьківка, Дворічанський районКопирстка кладеться в ямочку, а тоді мняч, а тоді як ударе по копирстці, вона… мняч угору летить. А ті ловлять стоять отак.Ямка глибоченька, широка копирстка, шоб на ній лягав мняч, потом вона стоїть ..
-
Ну один же ж підкидає м'яч
с. Кутьківка, Дворічанський районНу один же ж підкидає м'яч, а той палкою поціляє і б'є туди. А там же стоять і ловлять його у руки. А куди туди? Там місце якось позначалось? Ну там десь там метрів двадцять або. А якось позначали ..
-
Становляться ж двоє
с. Кутьківка, Дворічанський районСтановляться ж двоє, руками держуться вроді так, як ворота. А, напримєр, душ шесть дітей, проходять. П’ятеро пройшло, шостого оставили. «Шо ти хочеш? Шо ти любиш саме дужче: яблуко чи грушу?» Це каже,..
-
Печуть на теплого Олексія
с. Кутьківка, Дворічанський районПечуть на теплого Олексія (30 березня – В.Г.) жайворонки. Калачі печуть, виїжджають в поле, кладуть на землю калач, чи там жайворонок чи шо. І начинають. Кажуть: «Господи поможи. Давайте начинати сіят..