Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини

Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.

Шукати розповіді

Випадкова Розповідь

Вареники варили, млинці пекли

смт Малинівка, Чугуївський район, Харківська область
Розповіла Удочкіна Раїса Олексіївна (1940) у 2019 році

На Масляну варили, вареники, млинці пекли? Вареники варили, млинці пекли, хто з сметаною (їли – Н.О.), хто з варенням, хто з чим їв оце на Масляну. А вареники з чим варили? Тоже варили з усим варе..

читати далі

Місця запису

Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.

Пошук та рубрикатор
Рубрикатор

  • У піїсят девятому

    с. Порубіжне, Борисівський район

    Ви у якому році заміж виходили? У піїсят девятому. А співали дружки? Ну, дружки співали, свадьба була, хвату надівали, стіл накривали, на другий день беседа́ ходила. А от на другий день носили гіл..

  • Пришивали. Дружки пришивали

    с. Порубіжне, Борисівський район

    А в вас квітку молодому пришивали? Пришивали. А хто пришивав? Дружки пришивали. Шо це за квітка була? Купували. Це разом з вінком купували? Да. Таку ж білу, воскову? Да. І називали як її «к..

  • Ну, вечіром уже, як свадьба кінчається

    с. Порубіжне, Борисівський район

    А молоду покривали? Знімали фату, вінок знімали? Ну, вечіром уже, як свадьба кінчається. Це у молодої? Уже в молодого. А який сам обряд цей? Ну хвату зняли, а хусткою запнули… А як саме покрива..

  • Кутю носили у дєтстві

    с. Порубіжне, Борисівський район

    Кутю носили у дєтстві. З чого кутю варили? І ячмінь, і пшеницю товкли. Додавали шо, шоб смачненьке було? У ступі (товкли – В.Г.). потом сахарем помастять і по дворях. А там хто шо дасть. Хто канхв..

  • Ліпили, пекли. Я не пекла, свекруха пекла

    с. Порубіжне, Борисівський район

    На Сорок мучеників у вас пташок не ліпили? Ліпили, пекли. Я не пекла, свекруха пекла. А для кого свекруха пекла? Ну для нас, для сім’ї. Скільки штук? Не знаю, скільки штук вона пекла. Копійку ще..