Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини

Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.

Шукати розповіді

Випадкова Розповідь

А ягоди ж були понад заборами, вишні

с. Оскіл, Ізюмський район, Харківська область
Розповіла Рєзнік Фросина Максимівна (1921) у 2002 році

А ягоди ж були понад заборами, вишні. Поробимо смикалки, це в дєтстві, може годів п'ять, шість, сім нам було. Тоді ото надьоргаємо тими смикалками ягід. У бутилочку накидаємо ягід, мариноньку (так тут..

читати далі

Місця запису

Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.

Пошук та рубрикатор
Рубрикатор

  • Так, в нас музикальна сім’я

    м. Ізюм, Ізюмський район

    Я знаю, що Ви взяли пісні від своєї бабусі Так, в нас музикальна сім’я (мова йде про Оріхів Запорізької облассті - В.О.). В мене батько на скрипку хорошо грав, батьків брат – Петро Іванович, - на га..

  • За народними повір’ями

    м. Ізюм, Ізюмський район

    Запорізька обл. Оріхівський р-н (місце народження респондента) м. Ізюм Харківської області. Сценарій купальського святкування від Валентини Євдокимівни Каширової, 1922 р.н.За народними повір’ями, в це..

  • А це меланочки, ходили

    м. Ізюм, Ізюмський район

    Текст збирача:А це меланочки, ходили на Новий рік, співали меланки: «Меланка ходила, Василька просила». А це ходять мужики утром рано на Василька, посипають і співають: «А в полі, полі сам Господь ход..

  • Масляна – це останній тиждень

    м. Ізюм, Ізюмський район

    Текст збирача:Масляна – це останній тиждень перед Великим постом. Перший день – це «м’ясопусний», готуємо ми холодець, це з свинячих ніжок, то неправда, що не можна в цей день пити горілки, бо завушни..

  • ​У цей день було водосвяченіє

    м. Ізюм, Ізюмський район

    У цей день було водосвяченіє. Люди хороше одягалися, дорослі брали із собою дітей до церкви. Це празник був! От як служба у церкві вже закінчилась, усі йдуть на ставок, на люд люди виходять, вирізають..