Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини

Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.

Шукати розповіді

Випадкова Розповідь

Батько і мати запрягали коня, сани

с. Новоолександрівка, Вовчанський район, Харківська область
Розповіла Здор Марія Маркіянівна (1924) у 2003 році

Я їздила. Батько і мати запрягали коня, сани. І отам Софіївка, Дорошенкове (села – Н.О.), туда я носила вечерю матері хрещеній. З батьками їздили? З батьками. Давала вона чашичку насіння гарбузового..

читати далі

Місця запису

Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.

Пошук та рубрикатор
Рубрикатор

  • Празник є празник

    с. Миропілля, Сумський район

    Празник є празник, одбули та і всьо. Так як оце завтра третій день буде Троїці, ну вчора, сьодні, ще й завтра вроді якийсь празник, кажуть так. У хаті в мене по вєточкі липки зрізала. Липка це, в мене..

  • Ну сватать приходили, канєшно

    с. Миропілля, Сумський район

    Ну сватать приходили, канєшно. Ну шо приходили. В мене був кавалєр один, у в армію виряжала. Вирядила його в армію, переписувалися. А тоді через скільки (я в маслозаводі тоді робила, ще пацанкою, дівч..

  • Ну як празник, конєшно

    с. Миропілля, Сумський район

    А празники справляли? Там Різдво? Ну як празник, конєшно. Рожество там, чи Паску всігда ж ото. Ну як, празник є празник. До церкви ходили. На Рожество три дні служили у церкві. … На Рожество готовил..

  • Ходили й колядувать пацанами

    с. Миропілля, Сумський район

    А щоб колядувать ходили, було таке? Ходили й колядувать пацанами. А шо тоді давали? Тоді дадуть отакий канхветик «подушечку» і ми такі були… Ми в школу ходили, помню я сєм класів кончила, нас водили..

  • Щедрували тож так само

    с. Миропілля, Сумський район

    А як на Меланки? Щедрували тож так само:Щедрівочка щедрувала,До віконця підбігала,Що ти тьотю напекла?Неси мені до вікна.Ну таке, разне було, хто яку придумає. Або:Щедрик-педрик, дайте вареник,Грудо..