Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини

Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.

Шукати розповіді

Випадкова Розповідь

А тоді шо їли: гарбуз

с. Засулля, Недригайлівський район, Сумська область
Розповіла Псарьова Ганна Корніївна (1941) у 2017 році

А тоді шо їли: гарбуз – він полєзний дуже, тоді топили в печах: чавуни картошки дрібної свинячої і зверху половинки – гарбуз печеться, а він же який полєзний. І діти в мене не боліли… Все домашнє було..

читати далі

Місця запису

Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.

Пошук та рубрикатор
Рубрикатор

  • Ну носили. Носили, корсетки оці ж

    с. Річки, Білопільський район

    Спідниці, корсетки носили? Ну носили. Носили, корсетки оці ж, спідниці були такі широкі, низ іще вишитий пішло мода. Тоді пішла мода вобще.. це в Річках у нас так вобще так шестиклинка була, юпки ши..

  • А вечорниці були

    с. Річки, Білопільський район

    А вечорниці були. Вечорниці як були? Оце особенно з зімнього времня, літом ніколи було. Літом собіралися дівчата молоді вечером. Оце де я і чула оці, я ж уже канєшно не того возраста, як наші, от наші..

  • Аякже. На кутю варилося двінадцять страв пісних

    с. Річки, Білопільський район

    Треба було на Святвечір якісь страви готувати? Аякже. На кутю варилося двінадцять страв пісних. Шоб було двінадцять страв яких-небудь на столі. Багата кутя. Бо до куті був піст це ж, передріздвяний ..

  • А тоді ж накладає мати там куті трошки

    с. Річки, Білопільський район

    А тоді ж накладає мати там куті трошки, медку там чи які є ж того, несем бабушкі кутю. Або хрещеній там матері. У вузлик пирогів там положе і попьорли. Приходим, тут уже ждуть. Хрещена, чи там бабушка..

  • На Різдво це який же празник

    с. Річки, Білопільський район

    На Різдво це який же празник. Бабушки в церкву ж ходили, і ми ж так як, коли нас брали. А то в основному ждали ж, кутю носили. Куті ждали, до хрещених же нести. Це в який день? Шостого (січня – В.Г...