Цифровий Архів Етнографічних Матеріалів Слобожанщини та Полтавщини
Цей проєкт відкриває глибини українських традицій та українських звичаїв через етнографічні джерела, зібрані від селян, що ділилися своїми історіями про місцевий побут та культурні особливості. Фольклористи детально зафіксували ці розповіді, створюючи місткий зв'язок між минулим та сучасністю, що поглиблює наше розуміння важливості збереження цінних традицій для майбутніх поколінь.
Шукати розповіді![](/img/articles/main_1.jpg)
![](/img/articles/main_2_2.jpg)
Як шукати
Випадкова Розповідь
Ну… наламаєм осички
Ну… наламаєм осички, ставим на воротях. Потом у Сухий четвер знімаєм його і десь заховаєм. Потом, як заколем кабана, вивертаєм ним ковбаски і цей дубчик спрятаєм, аж поки садить насіння, соняшник. Тод..
![](img/articles/main_3.jpg)
Місця запису
Зосереджуючись на Полтавщині та Слобожанщині, ми відкрили регіон, де, незважаючи на історичні випробування, збереглася унікальна культурна спадщина. Наші фольклористи, корінні мешканці цих місць, з повагою записували місцеві оповіді та традиції, які відображають неповторний дух цих територій. Ця робота не тільки збагатила нашу колекцію етнографічних джерел, але й допомогла глибше зрозуміти, як історичні обставини впливають на формування та збереження фольклору в особливих регіонах України.
Пошук та рубрикатор
Рубрикатор
-
У п’ятницю печуть хліб, калачі, роблять теремок
с. Кирилівка, Вовчанський район (колишнєУ який день пекли обрядові хліби? У п’ятницю печуть хліб, калачі. Як прикрашали коровай? Коровай уквітчаний канхветами, калиною. На коровай з тіста ліпили пташечки, як палець, треба, шоб пташечки ..
-
Коли продавали сундук, то на сундуку чи біля сундука сидів маленький хлопчик...
с. Кирилівка, Вовчанський район (колишнєХто продавав сундук? Коли продавали сундук, то на сундуку чи біля сундука сидів маленький хлопчик, чи взрослий чоловік з кійком, і требує з їх гроші. Торгуються. Чи їздили прикрашати хату у молодог..
-
Дугу на конях і наритники обмотували красними купованими рушниками і вишите, як у кого, на коніх
с. Кирилівка, Вовчанський район (колишнєЧим прикрашали підводи, сани? Дугу на конях і наритники обмотували красними купованими рушниками і вишите, як у кого, на коніх. Чіпляли на коней, за наритники чіпляли і дугу обмотували. Що таке нар..
-
У церкві молодим під ноги слали рушник, вони ставали на рушник
с. Кирилівка, Вовчанський район (колишнєЯк вінчалися у церкві? У церкві молодим під ноги слали рушник, вони ставали на рушник. А тоді кругом престола водив батюшка. Каронки над молодим і над молодою держали старший буярин і старша дружка ..
-
Молоду ховали у сусідів, молодий її шукає, а тоді ж викупають
с. Кирилівка, Вовчанський район (колишнєДе була молода, коли приїхав молодий? Молоду ховали у сусідів, молодий її шукає, а тоді ж викупають. Становлють їм могорич за молоду. На порозі в хату стоїть хлопець, нав’язано ріп’яхів на палку і с..